Samlex 100W Fully Isolated DCDC Converter 8A 2035V Input 125V Output IDC100B12
Dtech Marine Dtech Marine online store
  • Home
  • Collections
    • collections
  • Catalog
  • Products
  • About Us
  • Contact
  • Home
  • Electrical
type: DC to DC Converters
Vendor: Samlex America
Description:
100W Fully Isolated DC-DC Converter - 8A - 20-35V Input - 12.5V Output
Features:
  • Fully Isolated
  • Short Circuit Protected
  • Current Limited
  • 2 Year Warranty
  • CE Approved
Specifications:
  • Input: 20-35 VDC
  • Output: 12.5 VDC